Živice
PITOSPORUM
PITOSPORUM – sadi se na razmak 0,5-1m. dobro podnosi sunčana podneblja i posolicu. Listovi su duguljasti kožasti, a cvjetovi žute boje. Bujnog je rasta te može narasti preko 5m visine.
PTOSPORUM TOBIRA NANA
PTOSPORUM TOBIRA NANA – slabije bujnosti, loptastog oblika krošnje, može se saditi za niske živice na razmak 0,5-1m ili kao pokrivač tla. Otporna je na sušu i posolicu.
PHOTINIA RED ROBIN
PHOTINIA RED ROBIN – svijetlo do tamno crvene boje listova. Listovi su izduljenog oblika svijetlo do tamno crvene boje. Kao živica se sadi na razmaku 0,5-1m te postiže visinu 4-5m. cvjeta u proljeće sitnim bijelim cvjetićima okrupnjenim u okrugli cvat. Ova biljka je pogodna zbog svoje tolerantnosti na biljne bolesti i štetnike te se često puta sadi nakon izmjene postojeće živice jer dobro podnosi umorna tla i nije podložna napadu zemljišnih štetnika poput grčice hrušta i ličinke žilogriza.
PHOTINIA RED ROBIN NANA
PHOTINIA RED ROBIN NANA – listovi su crvene do tamno crvene boje, slabije bujnosti te se može oblikovati u loptaste oblike.
BUXUS
BUXUS – zimzeleni gusto razgranati grm, sitnih okruglasto do izduženih listova. Koristi se za živice ili samostojeće grmove formirane najčešće u loptaste oblike ili kvadratne forme. Zbog svoje dugovječnosti prisutan je u gotovo svim vrtovima i parkovima. Pogodan je za rezidbu te dobro podnosi osunčane a i sjenovite uvjete.
LOVOR VIŠNJA
LOVOR VIŠNJA – spada u porodicu prunusa. Listovi su izduženog širokog oblika kod širokolisnog varijeteta ili nešto uži izduženi kod uskolisnog varijeteta. Bujnog je rasta te se kao živica sadi na razmak 0,5-1m. bez problema dostiže visinu 4-5m te stvara bogatu gustu živicu ovisno o fazi izrasta mijenja boje od tamno do svijetlo zelene.
LAURUS NOBILIS
LAURUS NOBILIS (LOVOR)- zimzelena živica, može narasti 12-15m, uspravnih grana pa je pogodan za oštru rezidbu. Kao živica sadi se u razmaku 0,5-1m.Ima tvrde kožaste listove koji se koriste kao mirodija. Plod mu je tamna bobica jajastog oblika. Cvjetovi su žute boje. Zbog svog mirisa poželjan je u svakom vrtu.
CRNIKA
CRNIKA (QUERCUS ILEX)- U dalmaciji poznat kao česmina. Zimzelena biljka koje može narasti do visine 20m, plod mu je žir. Krošnja je gusta i široka te jako lijepo izgleda u parkovima oblikovana kao kišobran. Dobro podnosi posolicu i sjenovita područja te jake udare vjetra i oskudne uvjete tla. Kao živica se sadi na razmak 0,5-1m.
TAMARIS
TAMARIS (TAMARIX DECIDUA)- listopadna biljka, naraste do 5m visine. Listovi su sitni i kožasti, a cvjetovi baršunasti bijele do ljubičaste boje. Biljka izuzetno dobro podnosi posolicu te se može uzgajati uz samo more pa čak i u čistom pijesku. U uzgoju voli obnovu drva, tako da je poželjno svako nekoliko godina izvršiti oštar rez do samog debla kako bi se krošnja ponovno obnovila. Kao živica se sadi na razmaku 0,5-1m.
LIGUSTRUM
LIGUSTRUM (LIGUSTRUM JAPONICUM)- zimzelena biljka , guste bujne krošnje, izrazito tamno zelenih listova. Kao živica sadi se na razmak 0,5m
EONIMUS
EONIMUS – ima šatirane kremaste listove. Grm jako otporan na posolicu, sušu i jaku sunčevu svjetlost, pogodan za rezanje u različite forme kugli ili kvadratnih oblika. U vrtovima se sadi kao samostojeći grm ili živica. Naročito lijepo je vidjeti istaknute staze u formama kugli ili kugli na štapu, pogotovo na ulazima ili rubnim dijelovima staza. Kao živica sadi se na razmak 0,5m
CUPRESS LEYLANDI
CUPRESS LEYLANDI – crnogorica, naraste do visine 10m. Kao živica sadi se na razmak 0,8m. zbog bujnog rasta jako brzo zatvara pojas vizualne barijere. otporna je na policu i jake udare vjetra. Dobro podnosi sušu, dobro uspijeva u sjenovitim i osunčanim područjima. Ima svježi miris crnogorice. Kao živica služi kao zvučna barijera.